Flow-injection

to technika, która w nieinwazyjny sposób pozwala osiągnąć znaczącą poprawę estetyki uśmiechu. Metoda ta polega na uzupełnieniu powierzchni zębów specjalnym materiałem kompozytowym. Można dzięki temu precyzyjnie zrekonstruować zarówno licowe jak i żujące powierzchnie zębów, a także zmienić ich kształt i kolor.

Flow-injection wykorzystuje adhezję. Jest to siła, która łączy dwa materiały, występująca na powierzchni ich styku.

profesjonalne wybielanie zębów

Zalety techniki Flow-injection

Licówki flow-injection umożliwiają estetyczną korekcję uzębienia (pozwalają nawet na zamaskowanie diastemy). Zaletą tej techniki jest przede wszystkim to, że dzięki niej można naprawić uśmiech w sposób nieinwazyjny. To sprawia, że zabieg jest delikatny i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Ponadto jest to metoda zdecydowanie tańsza. Pozwala też na bardzo szybkie uzyskanie zadowalającego efektu. Podczas jednej wizyty można wykonać licówki metodą flow-injection na wielu zębach. Pełną metamorfozę uśmiechu można przeprowadzić w ciągu jednej lub dwóch wizyt. Proces ten jest wykonywany w oparciu o projekt i wizualizację efektów, dzięki czemu jest w pełni przewidywalny – Pacjent wie, czego się spodziewać, i że nie będzie zaskoczeń.

Innym ważnym plusem jest elastyczność. Licówki flow-injection dają możliwość korygowania kształtu i koloru nawet już po wykonaniu zabiegu. Nawet po upływie lat można odświeżyć efekt na podstawie stworzonego projektu.

Należy wprawdzie zauważyć, że uzyskany metodą flow-injection efekt nie jest wprawdzie tak trwały jak w przypadku tradycyjnych licówek – z czasem mogą wystąpić przebarwienia lub starcia. Jednak nie jest to duży problem, bo odbudowę można w ciągu jednej wizyty poprawić lub wykonać ponownie.

Zobacz jak wygląda nasza praca

Jak przebiega zabieg

Pierwszym krokiem jest pobranie wycisków. Na ich podstawie wykonywany jest projekt wyglądu przyszłego uzębienia- tzw. Wax-up. Po akceptacji efektów projektu należy odpowiednio przygotować powierzchnię zębów. Zostaje ona oczyszczona i przygotowana w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie silnego adhezyjnego połączenia zewnętrznej warstwy zęba z kompozytem.

Na późniejszym etapie, używając do tego celu przezroczystej szyny, lekarz aplikuje na powierzchnię zęba kompozytowy materiał, co pozwala uzyskać założony efekt.

Cennik

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ