Flow-injection

to technika, która w nieinwazyjny sposób pozwala osiągnąć znaczącą poprawę estetyki uśmiechu. Metoda ta polega na uzupełnieniu powierzchni zębów specjalnym materiałem kompozytowym. Można dzięki temu precyzyjnie zrekonstruować zarówno licowe jak i żujące powierzchnie zębów, a także zmienić ich kształt i kolor.

Flow-injection wykorzystuje adhezję. Jest to siła, która łączy dwa materiały, występująca na powierzchni ich styku.

profesjonalne wybielanie zębów

Zalety techniki Flow-injection

Licówki flow-injection umożliwiają estetyczną korekcję uzębienia (pozwalają nawet na zamaskowanie diastemy). Zaletą tej techniki jest przede wszystkim to, że dzięki niej można naprawić uśmiech w sposób nieinwazyjny. To sprawia, że zabieg jest delikatny i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Ponadto jest to metoda zdecydowanie tańsza. Pozwala też na bardzo szybkie uzyskanie zadowalającego efektu. Podczas jednej wizyty można wykonać licówki metodą flow-injection na wielu zębach. Pełną metamorfozę uśmiechu można przeprowadzić w ciągu jednej lub dwóch wizyt. Proces ten jest wykonywany w oparciu o projekt i wizualizację efektów, dzięki czemu jest w pełni przewidywalny – Pacjent wie, czego się spodziewać, i że nie będzie zaskoczeń.

Innym ważnym plusem jest elastyczność. Licówki flow-injection dają możliwość korygowania kształtu i koloru nawet już po wykonaniu zabiegu. Nawet po upływie lat można odświeżyć efekt na podstawie stworzonego projektu.

Należy wprawdzie zauważyć, że uzyskany metodą flow-injection efekt nie jest wprawdzie tak trwały jak w przypadku tradycyjnych licówek – z czasem mogą wystąpić przebarwienia lub starcia. Jednak nie jest to duży problem, bo odbudowę można w ciągu jednej wizyty poprawić lub wykonać ponownie.

Zobacz jak wygląda nasza praca

kjkhgfd

Jak przebiega zabieg

Pierwszym krokiem jest pobranie wycisków. Na ich podstawie wykonywany jest projekt wyglądu przyszłego uzębienia- tzw. Wax-up. Po akceptacji efektów projektu należy odpowiednio przygotować powierzchnię zębów. Zostaje ona oczyszczona i przygotowana w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie silnego adhezyjnego połączenia zewnętrznej warstwy zęba z kompozytem.

Na późniejszym etapie, używając do tego celu przezroczystej szyny, lekarz aplikuje na powierzchnię zęba kompozytowy materiał, co pozwala uzyskać założony efekt.

Cennik
H6 TAGH4@2x 9

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

H6 TAGH4@2x 10

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ