Licówki

to ceramiczne nakładki zakładane na przednie powierzchnie zębów.

Do najważniejszych zalet związanych z zastosowaniem licówek z pewnością zaliczyć należy znaczną poprawę koloru i kształtu zęba, skuteczną korekcję niewielkich wad zgryzu, jak również fachowe niwelowanie zbyt dużych przerw istniejących we własnym uzębieniu.

Zakładanie licówek to procedura estetyczno-stomatologiczna, w której cienkie warstwy porcelanowych licówek nakładane są na przednią powierzchnię zębów w celu poprawienia ich wyglądu.

Mask Group

Dla kogo są licówki?

Licówki są przeznaczone dla osób, które chcą poprawić estetykę swoich zębów oraz, które borykają się z różnymi niedoskonałościami zębów m.in.: przebarwienia, nierówności, złamania, za krótkie zęby i szpary między zębami.

Proces wytwarzania oraz projektowania kształtu, zasięgu licówek ceramicznych to zadanie dla stomatologa z odpowiednim doświadczeniem oraz warsztatem. W TENDENT STOMATOLOGIA Janik naszą pracę traktujemy nie tylko jednak jak rzemiosło, lecz także jak sztukę. Każda zmiana estetyki uśmiechu z wykorzystaniem licówek pełnoceramicznych jest starannie zaplanowana i wykonana przez wybitnych ceramistów laboratoryjnych.

H6 TAGH4@2x 11

Jak wygląda proces założenia

Konsultacja i planowanie: Kompleksowa diagnostyka jamy ustnej, analiza RTG, sesja fotograficzna, wykonanie skanu 3D.

  • Przygotowanie zębów: Jeśli pacjent tego wymaga przeprowadzamy higienizację oraz leczenie zachowawcze.
  • Preparacja tkanek zębów, wybór koloru oraz wykonanie wycisku: Pacjent i dentysta wspólnie wybierają kolor licówek, który najlepiej pasuje do naturalnego odcienia pozostałych zębów. Następnie dentysta wykonuje preparacje oraz wycisk (odbicie) zębów pacjenta. Na tej podstawie ceramista w laboratorium dentystycznym wykonuje dla Pacjenta precyzyjne licówki
  • Tymczasowe licówki: W międzyczasie, do czasu, gdy licówki zostaną wykonane w laboratorium, pacjent otrzymuje licówki tymczasowe, aby zabezpieczyć zęby i zachować estetykę.
  • Umieszczenie licówek: Po zakończeniu produkcji licówek w laboratorium, zostają one dopasowane do zębów pacjenta. Po akceptacji kształtu, koloru licówki są przyklejane do powierzchni zębów.
  • Etap końcowy: Na końcu licówki są polerowane, dopasowywane w zgryzie. W celu ochrony licówek wykonywana jest szyna retencyjna na noc, którą pacjent użytkuje podczas snu.
    Kontrola pracy.

Jakie korzyści wynikają z wykonania licówek?

Licówki, oferują liczne korzyści pacjentom, którzy zdecydują się na ich wykonanie m.in.:
W TENDENT STOMATOLOGIA Janik w Chorzowie przykładamy wszelkich starań, aby licówki, które wykonujemy dla naszych pacjentów poprawiały kolor, kształt i wielkość zębów. Dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem. Licówki wymagają standardowej pielęgnacji, jak dla naturalnych zębów, tj. codzienna higienizacja i regularne wizyty kontrolne u dentysty.

Kształt zębów dopasowany do twarzy

W TENDENT STOMATOLOGIA Janik staramy się dopasować kształt licówek do rysów twarzy – jest to stomatologia estetyczna.

Są bowiem osoby, którym diastema, czyli szpara między jedynkami, pasuje, jednak są i takie, którym zwyczajnie przeszkadza. Podobnie w przypadku np. pełnych ust – tutaj można postawić na większe, szersze licówki, natomiast w przypadku wąskich ust i drobnej twarzy nie wyglądałoby to estetycznie. Podsumowując, kształt licówek dopasowujemy do rysów twarzy, anatomii uśmiechu, do sylwetki, a nawet do osobowości osoby, która się na nie decyduje – zawsze traktujemy każdego pacjenta indywidualnie.

Cennik

Sprawdź nasze social media

FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Założenie licówek jest zalecane u osób, które mają na swoich zębach mocno widoczne przebarwienia, na które nie pomaga np. wybielanie. Licówki zalecane są również u osób, które chcą zniwelować diastemę (przerwy między zębami) lub wyrównać zęby i poprawić ich estetykę.

Pacjenci doświadczają zazwyczaj minimalnego dyskomfortu podczas lub po zabiegu. U niektórych pacjentów może wystąpić nadwrażliwość zębów, która utrzymuje się od kilku godzin, czasami kilku dni.

Przeciwwskazaniem może być bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że osoba borykająca się z bruksizmem będzie, tak samo jak własne zęby, ścierać również licówki. Będą więc one nietrwałe, mogą się kruszyć, odpadać, a nawet niszczyć inne zęby.

H6 TAGH4@2x 9

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

H6 TAGH4@2x 10

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ