Implanty zębów

są stosowane w przypadku utraty jednego lub większej ilości zębów.

Implant to mały tytanowy element, który wszczepia się w miejsce po utraconym korzeniu zęba. Do jego produkcji wykorzystywany jest biokompatybilny materiał. Oznacza to, że implant całkowicie integruje się z naturalną kością Pacjenta.

Wszczepienie implantów jednak nie jest celem samym w sobie. Otóż przeprowadzenie leczenia implantologicznego pozwala w konsekwencji odbudować pojedynczy brak zęba jak również cały łuk zębowy.

implanty

Jak to możliwe?

Po wszczepieniu implantów mocuje się na nich specjalne łączniki. Pozwalają one na przytwierdzenie odbudowy protetycznej: korony (pojedyncza luka), mostu (kilka braków zębowych obok siebie) lub protezy (bezzębie). Implanty stają się więc podstawą, która umożliwia rekonstrukcję pięknego i w pełni funkcjonalnego uśmiechu.

ps2j k386 220302 Przekonwertowany

Dla kogo implanty?

Są one rozwiązaniem przeznaczonym dla osób, które straciły jeden lub więcej zębów z różnych powodów, takich jak urazy, próchnica, choroby przyzębia lub wrodzone braki zębowe. Są stosunkowo nowoczesnym i skutecznym sposobem na odbudowę brakujących zębów, przywracając pacjentom naturalny wygląd, funkcję żucia i pewność siebie. Implanty zębowe mogą, także:

– zapobiegać zanikowi kości i utracie innych zębów
– eliminować konieczność stosowania protez
– zapobiegać zmianom w wyglądzie twarzy

ghgds

Na czym polega zabieg?

W TENDENT STOMATOLOGIA Janik Chorzów dbamy o każdy szczegół wizyty, zaczynając od konsultacji, aż po rekonwalescencję Pacjenta. Proces umieszczania implantów zębowych jest zwykle wieloetapowy i wymaga precyzyjnego planowania oraz wykwalifikowanego stomatologa chirurga.

W naszej ofercie mamy tylko sprawdzone, istniejące od wielu lat na rynku implanty, a nasi lekarze przeszli odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami.

TENDENT STOMATOLOGIA Janik jest licencjonowaną praktyką implantologiczną Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.
Nr licencji PSI PRAKTYKA IMPLANTOLOGICZNA nr. 4/2021/2.

Jak wygląda zabieg?

Konsultacja i planowanie:
każdy rodzaj leczenia stomatologicznego w TENDENT STOMATOLOGIA Janik Chorzów rozpoczynamy od dokładnej konsultacji, podczas której dentysta przeprowadza precyzyjny wywiad medyczny oraz wykonuje konieczne badania (RTG/ tomografia komputerowa).

Oceniany jest stan zdrowia jamy ustnej Pacjenta:
tkanek miękkich, a na podstawie tomografii komputerowej: stan kości oraz odpowiednie miejsce na wstawienia implantów.

Zabiegi regeneracyjne:
kolejny etap leczenia uzależniony jest przede wszystkim od warunków panujących w jamie ustnej Pacjenta. Jeśli ubytki w uzębieniu były obecne przez dłuższy czas, może to prowadzić do zaniku tkanek kostnych, co w rezultacie może utrudnić skuteczne umieszczenie implantów. W takiej sytuacji, konieczne staje się przeprowadzenie specjalistycznych procedur z zakresu chirurgii stomatologicznej, które mają na celu odbudowę struktury kości. Może to obejmować techniki takie jak: sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej, w zależności od konkretnego przypadku (więcej informacji poniżej).

Wstawienie implantów zębów:
kiedy uzyskamy właściwe warunki, przechodzimy do etapu implantacji. Specjalista umieszcza implanty zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Przez następne miesiące implant będzie stopniowo łączył się z kością w procesie znanym jako osteointegracja. To okres, w którym implant staje się integralną częścią struktury kostnej, co gwarantuje jego trwałość i stabilność.

Odsłonięcie implantów:
jest to procedura mająca na celu profilowanie dziąsła wokół implantu specjalną śrubą gojącą.

Wykonanie korony zęba lub protezy na implantach:
na elemencie łączącym umieszcza się koronę zęba, czyli trwałą porcelanową protezę zęba, która jest doskonale dopasowana do kształtu i koloru naturalnych zębów pacjenta.

Jakie braki zębowe można odbudować za ich pomocą?

Implanty nie odbudowują brakujących zębów, są one natomiast stabilną podstawą, do której przymocowywana jest odpowiednia konstrukcja protetyczna.

To właśnie ta konstrukcja będzie symulować funkcje naturalnych koron zębowych, umożliwiając gryzienie pokarmów oraz wspierając język i policzki w normalnych czynnościach jamy ustnej.

Jakie korzyści wynikają z wstawienia implantów zębowych?

Oferują one wiele korzyści, takich jak poprawa estetyki, zdolności żucia, wymowy oraz spowolnienie zaniku kości szczęki lub żuchwy, który może wystąpić po utracie zębów, a także przywracają prawidłowe funkcjonowanie zgryzu.

Są one wszechstronnym rozwiązaniem, które można zastosować zarówno w przypadku utraty pojedynczych zębów, jak i w rozległych rekonstrukcjach uzębienia. W TENDENT STOMATOLOGIA Janik w Chorzowie wykonujemy tytanowe implanty zębowe – są one indywidualnie dobierane do potrzeb i problemu pacjenta.

Korzyści zabiegu

Stabilna rekonstrukcja:
implant zastępuje naturalny korzeń zęba. Odbudowa na nim osadzona charakteryzuje się wyjątkową stabilnością, minimalizując ryzyko wypadania podczas kichania, kaszlu lub gwałtownego śmiechu.

Estetyczny wygląd:
korony osadzone na implantach wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co pozwala na wierną imitację naturalnych tkanek uzębienia, przywracając uśmiechowi Pacjenta doskonałą estetykę.

Pełen komfort spożywania posiłków:
bezproblemowe jedzenie swoich ulubionych dań.

Odciążenie układu trawiennego:
implanty stomatologiczne umożliwiają dokładne żucie wszystkich pokarmów, co odciąża układ trawienny, ponieważ jedzenie trafia do żołądka w postaci mniejszych kawałków, które są łatwiej przetwarzane i nie podrażniają błon śluzowych żołądka.

Korekcja wad wymowy spowodowanych brakiem zębów:
brak zębów, szczególnie w przedniej części jamy ustnej, może wpływać na wadliwą wymowę pewnych głosek.

Poprawa komfortu psychicznego:
wstawienie implantu z odpowiednią rekonstrukcją przywraca pewność siebie dzięki estetyce uśmiechu.

Zalecenia po zabiegu – opieka pozabiegowa

Po przeprowadzeniu zabiegu, lekarz udziela pacjentowi kompleksowych zaleceń dotyczących zarówno ogólnej opieki pooperacyjnej, jak i higieny jamy ustnej.

Opieka bezpośrednio po zabiegu:

– Dzień przed przeprowadzeniem zabiegu oraz sześć dni po jego wykonaniu zaleca się stosowanie antybiotyku w celu minimalizacji ryzyka zakażenia i przyspieszenia procesu gojenia.

– Każdy Pacjent otrzymuje od nas po zabiegu zalecenia dotyczące postępowania pooperacyjnego.

– Pacjent dostaje przepisane skuteczne środki przeciwbólowe, wraz z dokładnymi wytycznymi dotyczącymi ich przyjmowania.

– Po około 7-10 dniach od zabiegu, zaplanowana jest wizyta w celu usunięcia szwów.

Długoterminowa opieka po zabiegu:

– Pacjent musi zwracać szczególną uwagę na codzienną higienę jamy ustnej.

–  Regularne wizyty kontrolne Pacjenta, powinny odbywać się co pół roku.

– Co sześć miesięcy zalecamy przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu higieny jamy ustnej, celem usunięcia kamienia nazębnego oraz osadów.

– W celu monitorowania stanu implantu, rekomendujemy wizytę kontrolną oraz prześwietlenie okolicy wszczepu raz w roku.

Cennik

SPRAWDŹ JAK TO WYGLĄDA NA NASZYCH SOCIAL MEDIACH

FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Palenia papierosów, picia alkoholu (do końca stosowania antybiotyku), sauny i solarium, spożywania gorących potraw i napojów w dniu zabiegu, wysiłku fizycznego (przez około 7 dni), nie jedz i nie pij przez 2h od zabiegu, dbaj o higienę jamy ustnej.

Stabilne umiejscowienie implantu, estetyczny wygląd, pełen komfort spożywania posiłków, odciążenie układu trawiennego, korekcja wad wymowy spowodowanych brakiem zębów, poprawa komfortu psychicznego pacjenta.

  1. Braki zębowe
  2. Brak wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie
  3. Niestabilne protezy
  4. Zachowanie sąsiednich zębów
  5.  Zwiększenie retencji protezy

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Pacjent może odczuwać pewne niewielkie napięcie, ucisk lub dyskomfort, które wynikają z samej interwencji chirurgicznej, ale nie powinno to być silne odczucie bólu.

Wszczepienie implantów zębów nie zawsze jest możliwe. Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim niewystarczająca ilość tkanek kostnych w jamie ustnej, przez co implanty nie będą mogły nabrać odpowiedniej stabilności. Znaczne utrudnienie stanowią także schorzenia przyzębia oraz choroby ogólnoustrojowe, takie jak nieunormowana cukrzyca lub zaburzenia krzepliwości krwi.

H6 TAGH4@2x 9

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

H6 TAGH4@2x 10

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ