Wybielanie zębów

Kiedy nasze zęby są już zdrowe, warto pomyśleć o poprawieniu ich wyglądu.

piękny, biały uśmiech stanie się Twoją wizytówką. To on przyciągnie uwagę, zachwyci i doda pewności siebie.

Wybielanie zębów – jak wygląda zabieg

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów, każdy pacjent odbywa kompleksową konsultację stomatologiczną.

W trakcie tej konsultacji dokładnie omawiamy wszystkie aspekty związane z procedurą, aby pacjent był o wszystkim poinformowany.

Tematy poruszane podczas konsultacji:
– Higienistka szczegółowo tłumaczy, jak działa zabieg wybielania zębów, jakie składniki są używane i jakie są oczekiwane rezultaty.

– Higienistka przedstawia różne dostępne metody wybielania zębów, wyjaśniając ich zalety i ograniczenia. Na podstawie stanu zębów pacjenta proponuje najlepszą metodę wybielania.

– Pacjent ma możliwość zadawania wszelkich pytań związanych z zabiegiem, takich jak: czy zabieg jest bolesny, jakie są oczekiwane efekty, jak długo trwają rezultaty, czy wybielanie osłabia szkliwo oraz wyjaśnić inne nurtujące kwestie.

– Na podstawie rozmowy higienistka opracowuje indywidualny plan wybielania, uwzględniając kondycję zębów pacjenta oraz jego oczekiwania.

– Przez pierwszy okres po wybielaniu zębów konieczne jest stosowanie białej diety np. ograniczyć spożycie kawy, herbaty czy czerwonego wina. Szczegółowe instrukcje przekaże Ci nasza higienistka – co należy robić, aby efekty wybielania były widoczne jak najdłużej.

– Po zabiegu czasami zachodzi konieczność wymiany starych i ciemnych wypełnień zębów w odcinku przednim, aby nie psuły one efektu wybielania.

O tym warto wiedzieć przed zabiegiem

Wybielanie może być przeprowadzone tylko na całkowicie wyleczonych zębach, ponieważ powinno być ostatnim etapem w procesie polepszania ich stanu ogólnego.

Po skończonym zabiegu warto używać specjalnych past do zębów, nici dentystycznych oraz ograniczyć spożywanie kawy i herbaty – wszystko po to, by w ramach profilaktyki uniknąć przebarwień oraz osadów.

Metody wybielania zębów

Metody wybielania zębów oferowane w TENDENT STOMATOLOGIA JANIK

Wybielanie zębów metodą nakładkową
(najczęściej na całą noc, przez okres około 10 dni).

Po skonsultowaniu się z nami, dostaniesz spersonalizowane nakładki stworzone specjalnie dla Ciebie. To właśnie w nich umieścisz żel wybielający, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Pozostała część procesu leży w gestii Pacjenta – nakłada on nakładkę wypełnioną środkiem wybielającym na zęby na noc, kontynuując ten proces aż do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Jeśli pożądany rezultat jest widoczny wcześniej niż przewidywano, można skrócić procedurę. W przypadku braku satysfakcjonujących wyników można ją również przedłużyć.

Wybielanie gabinetowe w czasie jednej wizyty 

To jednoseansowa procedura, która rozjaśnia zęby pacjenta o kilka odcieni. Cały zabieg trwa około 1,5 godziny i rozpoczyna się od oceny stanu zębów oraz dokładnego oczyszczenia ich powierzchni, co zapewnia bezpieczeństwo oraz równomierne i trwałe efekty. 

Następnie delikatnie zabezpieczane są wrażliwe śluzówki jamy ustnej, dziąseł oraz warg.

Reszta procedury to sama przyjemność. Pacjent może teraz relaksować się na fotelu przez około godzinę, podczas gdy innowacyjny preparat stopniowo rozjaśnia jego zęby. Bez konieczności używania nakładek ani specjalnej lampy aktywacyjnej, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów.

CENNIK

Wpływ pasty wybielającej na zęby – SPRAWDŹ

FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Jest to stosunkowo bezpieczna i skuteczna procedura, choć mogą wystąpić pewne efekty uboczne, takie jak przejściowa nadwrażliwość zębów czy podrażnienie dziąseł. W każdym przypadku ważne jest, aby skonsultować się z dentystą przed przystąpieniem do wybielania zębów i postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Aby utrzymać efekty wybielania, pacjent może otrzymać zalecenia dotyczące codziennej higieny jamy ustnej oraz unikania substancji, które mogą powodować przebarwienia, takich jak kawa, herbata, papierosy czy czerwone wino.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ