Protetyka

W TENDENT STOMATOLOGIA JANIK przed rozpoczęciem pracy protetycznej, przeprowadzamy szczegółową analizę modeli diagnostycznych, a także korzystamy ze zdjęć fotograficznych, rentgenowych i tomografii komputerowej. Proponowane opcje odbudowy braków w uzębieniu przedstawiamy pacjentowi do jego akceptacji.

Licówki

Ceramiczne nakładki zakładane na przednie powierzchnie zębów. Zakładanie licówek to procedura estetyczno-stomatologiczna.

Dowiedz się więcej

Implanty

Stosowane w przypadku utraty jednego lub większej ilości zębów. Rozwiązanie przeznaczone dla osób, które straciły jeden lub więcej zębów.

Dowiedz się więcej

Korony i mosty

Korony naprawiają uszkodzone zęby, a mosty zastępują brakujące zęby, przytwierdzając się do oszlifowanych sąsiednich zębów.

Dowiedz się więcej

W jaki sposób przebiega leczenie protetyczne?

To proces polegający na tworzeniu w laboratorium technicznym uzupełnień dentystycznych, które przywracają utracone tkanki zębowe lub całkowicie zastępują brakujące zęby. Uzupełnienia te są wykonywane na podstawie modelu uzębienia, który można wykonać poprzez pobranie wycisków przy użyciu masy wyciskowej lub wykonania cyfrowego wycisku nowoczesnym skanerem 3D.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Istnieje kilka rodzajów uzupełnień protetycznych, które służą rekonstrukcji zębów lub ich fragmentów w celu przywrócenia prawidłowych warunków zgryzowych oraz estetyki uśmiechu. Obejmuje to korony, mosty, inlaye, onlaye, licówki oraz prace na implantach.

Konsultacja protetyczna

Podczas konsultacji protetycznej pacjenci nierzadko wspominają, że z powodu braków w uzębieniu często krępują się uśmiechnąć lub usta zasłaniają dłonią. Powód? Nieestetyczny uśmiech. Po kompleksowym leczeniu w TENDENT STOMATOLOGIA JANIK będziecie mogli w końcu zapomnieć o tym przykrym odczuciu. W zależności od problemu dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, aby uzyskać przewidywalny efekt, o którym marzyliście od wielu lat.

Wstępna ocena

Lekarz przeprowadza wywiad medyczny, określając potrzeby Pacjenta. Wykonuje badanie, podczas którego dokonuje oceny stanu zdrowia jamy ustnej – w tym ustawienia zębów, wstępnej oceny zębów po leczeniu endodontycznym, dziąseł i błon śluzowych.

W celu uzyskania szczegółowej analizy wykonuje dokumentację, której podstawę stanowi diagnostyka – zdjęcie pantomograficzne, zdjęcia fotograficzne twarzy i zgryzu. Zostają też pobrane wyciski – metodą tradycyjną lub w postaci cyfrowego skanu.

Plan leczenia

Podczas konsultacji protetycznej pacjenci nierzadko wspominają, że z powodu braków w uzębieniu często krępują się uśmiechnąć lub usta zasłaniają dłonią. Powód? Nieestetyczny uśmiech. Po kompleksowym leczeniu w TENDENT STOMATOLOGIA JANIK będziecie mogli w końcu zapomnieć o tym przykrym odczuciu. W zależności od problemu dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, aby uzyskać przewidywalny efekt, o którym marzyliście od wielu lat.

W zakresie protetyki (gdzie filary stanowią zęby własne) proponujemy rozwiązania:

 licówki pełnoceramiczne – uzupełnienia wysoce estetyczne i oszczędzające tkanki własnego zęba,
– uzupełnienia stałe (korony, mosty, korony na implantach) wykonywane na tradycyjnych stopach metali,
– uzupełnienia stałe ceramiczne (korony, mosty, krony na implantach) na podbudowie z cyrkonu,
– wkłady koronowe typu onlay, inlay (wypełnienia pełnoceramiczne lub kompozytowe wykonane w laboratorium),
– wkłady koronowo-korzeniowe (z włókien szklanych, stali),
– uzupełnienia ruchome (protezy osiadające, protezy szkieletowe),
– kombinacje uzupełnień stałych (koron) i ruchomych (protezy szkieletowej) łączone przy pomocy zatrzasków bądź zasuw odtwarzające pełne łuki zębowe.

W zakresie implanto-protetyki (filary stanowią implanty) wykonujemy:

– rekonstrukcje pełnych łuków zębowych w technologii CAD/CAM (prace frezowane w tytanie)
protezy całkowite osadzone na implantach, na belce frezowanej w technologii CAD/CAM
– protezy typu Overdenture mocowanych na lokatorach

Wysoką jakość pracy protetycznej gwarantuje współpraca z doświadczonym laboratorium protetycznym, które podobnie jak my stawia na precyzję, najlepsze materiały i technologię. 

Wysoką jakość pracy protetycznej gwarantuje współpraca z doświadczonym laboratorium protetycznym TEN-DENT Laboratorium Techniki Dentystycznej, które podobnie jak my stawia na precyzję, najlepsze materiały i technologię.

TEN-DENT Laboratorium Techniki Dentystycznej
kliknij tutaj

Protezy zębowe

Wyjmowane uzupełnienia protetyczne zastępujące brakujące zęby.

Protezy akrylowe 
to tradycyjna oraz ekonomiczna metoda leczenia braków zębowych, która umożliwia w krótkim czasie odbudować utracone zęby w szczęce i żuchwie.

Protezy szkieletowe
są stosowane do uzupełnienia kilku braków zębowych, częściowo wykonywane są z metalu i służą jako alternatywa dla protez akrylowych oraz mostów protetycznych. Protezy szkieletowe umożliwiają uzyskanie komfortu użytkowania przy stosunkowo niskich kosztach leczenia, jednak należy zwrócić uwagę, że widoczne mogą być metalowe elementy mocujące. Stosowane są przeważnie w sytuacji braku możliwości przeprowadzenia leczenia implantologicznego lub trudności z projektowaniem odpowiednich mostów protetycznych.

Protezy szkieletowe z klamrami acetalowymi
wprowadziliśmy nowatorskie rozwiązanie, gdzie wykorzystujemy połączenie klasycznej protezy szkieletowej z estetycznymi klamrami w odcinku przednim uzębienia kolorem zbliżone do tkanek otaczających (zęba lub dziąsła).

Protezy kombinowane
protezy szkieletowe bywają często elementem rozległych prac kombinowanych z wykorzystaniem koron oraz mostów ceramicznych. Rozwiązanie to jest godne uwagi, które warunkuje możliwość zrezygnowania z klamer w protezie szkieletowej. W zamian za to jest ona wyposażona w specjalne zatrzaski lub zasuwy, które łączą się z kompatybilnymi elementami na zacementowanych w ustach estetycznych koronach lub mostach. Komfort i estetyka takiego rozwiązania jest bez zarzutu.

Protezy teleskopowe
stosowane przy uzębieniu resztkowym (pojedyncze zęby własne). Stanowią bardziej skomplikowane rekonstrukcje protetyczne. Są mocowane w jamie ustnej za pomocą systemu podwójnych koron: pierwsza zostaje osadzona na oszlifowanym zębie własnym, drugą zaś przytwierdza się do wewnętrznych części protezy. Rekonstrukcja ma bardzo duży potencjał przy uzupełnianiu obszernych braków w uzębieniu, ze względu na dobrą stabilność.

Protezy osadzane na wszczepione implanty
ten rodzaj uzupełnień najlepiej przywraca funkcjonalność oraz estetykę uśmiechu. Dzięki implantom proteza zębowa jest stabilna, umożliwiając Pacjentowi jedzenie wszystkich ulubionych produktów. Warto zaznaczyć, że uzupełnienie cechuje się wspaniałą estetyką, łudząco odzwierciedlającą wygląd stałych zębów.

Implanty są wszczepiane w miejsca, w których brakuje zębów lub zęby zostały usunięte. Następnie na górze implantów umieszcza się specjalne łączniki lub belkę, łącząc implanty z nowoczesną, stabilną protezą. Dzięki tej protezie na implantach możliwa jest odbudowa braków zębowych w całej jamie ustnej, a dzięki stabilności implantów pacjent może swobodnie jeść, rozmawiać i uśmiechać się.

W przypadku braku wszystkich zębów (bezzębie) istnieją dwie opcje do wyboru:

Bezkompromisowa wersja Premium: All-on-4/All-on-6.
Przystępna cenowo wersja protezy na belce, zakładająca użycie 3 lub 4 implantów.

FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem i przywracaniem funkcji oraz estetyki jamy ustnej, zwłaszcza w przypadku utraty zębów lub innych uszkodzeń strukturalnych. Głównym celem protetyki jest poprawa jakości życia pacjenta poprzez zastąpienie brakujących lub uszkodzonych elementów układu stomatognatycznego.

Różnica między protezami stałymi a ruchomymi dotyczy głównie stabilności, trwałości oraz sposobu mocowania w jamie ustnej. Protezy stałe są trwale umocowane w jamie ustnej i zazwyczaj oferują wyższą stabilność oraz komfort, ale wymagają odpowiedniej liczby zdrowych zębów lub implantów do mocowania. Protezy ruchome są wyjmowane i bardziej elastyczne, mogą być mniej stabilne niż protezy stałe. Wybór między nimi zależy od indywidualnych warunków pacjenta i zaleceń lekarza dentysty.

Cennik dostępny jest – TUTAJ

Cennik
H6 TAGH4@2x 9

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

H6 TAGH4@2x 10

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ