Laser
stomatologiczny

W TENDENT STOMATOLOGIA JANIK wykorzystujemy zaawansowane urządzenie, aby zapewnić naszym Pacjentom nowoczesne i kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego.

Jednym z nich jest diodowy laser stomatologiczny.

Zastosowanie lasera stomatologicznego

Zastosowanie lasera dentystycznego jest szczególnie przydatne podczas zabiegu laserowej gingiwoplastyki. Dzięki wykorzystaniu laserowej diody możemy skorygować kształt girlandy dziąsłowej, przerosłe brodawki zębowe oraz skorygowanić tzw. “gummy smile”.

Dzięki wykorzystaniu technologii laserowej, podczas korygowania kształtu dziąseł nie występuje krwawienie, a rany pozabiegowe goją się w błyskawicznym tempie. Z punktu widzenia Pacjenta daje to duży komfort psychiczny, a dla lekarza lepszą widoczność pola zabiegowego oraz szybsze gojenie.

W TENDENT STOMATOLOGIA JANIK wykorzystujemy go również w dziedzinie periodontologii, na przykład w odkażaniu kieszonek przyzębnych, usuwaniu szkodliwych zmian na błonie śluzowej, jak również do podcięcia wędzidełek warg.

Jak działa laser stomatologiczny?

Laser wytwarza światło, które charakteryzuje się precyzją, skupieniem oraz spójnością. Co więcej, emitowane światło ma stałą długość fali, co oznacza, że posiada tylko jedną barwę.

Potencjał światła lasera może być wykorzystany na wiele fascynujących sposobów w różnych dziedzinach stomatologii klinicznej, głównie związanych z oddziaływaniem promieniowania na tkanki.

Jednakże, to oddziaływanie nie jest prostym procesem i zależy od wielu czynników. Parametry, takie jak moc lasera, tryb pracy, długość fali światła, stopień nawodnienia tkanek, obecność pigmentów i barwników oraz zawartość składników mineralnych, mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanych efektów.

Gingiwoplastyka laserowa

Metody wybielania zębów oferowane w oferowane w TENDENT STOMATOLOGIA JANIK

Wybielanie zębów metodą nakładkową
(najczęściej na całą noc, przez okres około 10 dni).

Po skonsultowaniu się z nami, dostaniesz spersonalizowane nakładki stworzone specjalnie dla Ciebie. To właśnie w nich umieścisz żel wybielający, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Pozostała część procesu leży w gestii Pacjenta – nakłada on nakładkę wypełnioną środkiem wybielającym na zęby na noc, kontynuując ten proces aż do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Jeśli pożądany rezultat jest widoczny wcześniej niż przewidywano, można skrócić procedurę. W przypadku braku satysfakcjonujących wyników można ją również przedłużyć.

Wybielanie gabinetowe w czasie jednej wizyty 

To jednoseansowa procedura, która rozjaśnia zęby pacjenta o kilka odcieni. Cały zabieg trwa około 1,5 godziny i rozpoczyna się od oceny stanu zębów oraz dokładnego oczyszczenia ich powierzchni, co zapewnia bezpieczeństwo oraz równomierne i trwałe efekty. 

Następnie delikatnie zabezpieczane są wrażliwe śluzówki jamy ustnej, dziąseł oraz warg.

Reszta procedury to sama przyjemność. Pacjent może teraz relaksować się na fotelu przez około godzinę, podczas gdy innowacyjny preparat stopniowo rozjaśnia jego zęby. Bez konieczności używania nakładek ani specjalnej lampy aktywacyjnej, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów.

Cennik

Zobacz jak wygląda zabieg
kliknij tutaj

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ