Korony
i mosty

Uszkodzone zęby i braki w uzębieniu widoczne na pierwszy rzut oka zakłócają codzienne funkcjonowanie, utrudniając jedzenie i uśmiechanie się. Ponadto mogą wpływać negatywnie na wymawianie dźwięków, niewyraźną mowę oraz bóle głowy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych.

Korony protetyczne

Naturalny ząb zbudowany jest z korzenia oraz z korony. Korona to widoczna w ustach cześć zęba i to właśnie od niej zależy estetyka naszego uśmiechu. Jeżeli naturalny ząb ulega zniszczeniu w takim stopniu, że nie jest możliwe wykonanie standardowej odbudowy (wypełnienia), dobrym rozwiązaniem może być wykonanie korony protetycznej.

Korony stosowane w TENDENT STOMATOLOGIA JANIK

Korony ceramiczne na metalu
Dzięki połączeniu porcelany, która odznacza się wysoką estetyką i metalu odpowiadającego za trwałość i wytrzymałość, korony te są bardzo popularnymi uzupełnieniami we współczesnej protetyce.

Korony porcelanowe na podbudowie stalowej ze względu na swoje właściwości są idealne do odbudowy odcinków bocznych – zębów przedtrzonowych i trzonowych. Stosuje się je również w odcinku przednim, jednak ustępują one estetyce koron pełnoceramicznych. Wynika to z obecności metalu, który oczywiście nie jest widoczny pod porcelaną, natomiast zmienia pracę światła w takiej koronie i nie pozwala uzyskać naturalnego efektu przezierności zębów. Atutem stosowania stopów metali nieszlachetnych jest ich zdecydowanie niższa cena.

Korony ceramiczne na cyrkonie
Korony ceramiczne na cyrkonie są idealną alternatywą dla standardowych koron porcelanowych licowanych porcelaną na metalu. Nie zawierają one podbudowy metalowej, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnej głębi i przezierności idealnie naśladującej naturalny, zdrowy ząb. Jednocześnie nie powodują one ryzyka przebarwienia dziąsła wokół korony. Korony ceramiczne na cyrkonie są najwyższym osiągnięciem stomatologii jeśli chodzi o możliwość idealnej estetyki w zakresie odbudowy tkanek zęba.

Cyrkon jest najnowocześniejszym materiałem wytwarzanym w oparciu o technologię komputerową oraz frezowanie 3D.

Mosty protetyczne

Uzupełnienia zastępujące brakujące zęby, mocowane na oszlifowanych sąsiednich zębach.

Most protetyczny jest to uzupełnienie brakujących zębów. Uzupełnienie bardzo wygodne, bowiem montowane jest na stałe na własnych zębach pacjenta lub wcześniej wszczepionych implantach. Most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach własnych filarowych (bądź implantach) połączonych z przęsłem (zębami sztucznymi) zastępującymi brakujące zęby.

ZOBACZ NASZĄ ROLKĘ

Kiedy warto zdecydować się na most protetyczny?

Jest on planowany i wykonywany w przypadku braku jednego lub więcej zębów w łuku zębowym.


Wprowadzając go do jamy ustnej pacjenta możemy za jednym razem osiągnąć kilka efektów leczniczych:
– przywracamy ciągłość łuku zębowego,
– wzmacniamy zęby z rozległymi ubytkami próchnicowymi i mechanicznymi,
– korygujemy nieprawidłowy kształt koron zębów,
– przywracamy zębom naturalny kolor,
– korygujemy wysokość zwarcia uzębienia,
– w przypadku prac protetycznych złożonych montujemy zatrzaski, zasuwy łączące most z protezą szkieletową.

Cennik

FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Korony zakłada się na zęby, których zrąb uległ zniszczeniu z powodu próchnicy, urazu lub licznych wypełnień.

Czy wiedziałeś, że zrekonstruowanie uzębienia może mieć niezwykle korzystny wpływ nie tylko na estetykę uśmiechu jak również na ogólny stan zdrowia? Dzieje się tak, ponieważ najnowocześniejsze metody leczenia pozwalają przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Oznacza to, że poprzez uzupełnienie braków zębowych oraz odtworzoną odpowiednią anatomię zębów wszystkie pokarmy mogą zostać poprawnie rozdrobnione. Tym samym niezbędne składniki odżywcze trafiają do naszego organizmu, a odpowiednio pogryziony pokarm nie przeciąża naszego układu pokarmowego.

H6 TAGH4@2x 9

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

H6 TAGH4@2x 10

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ