Szukasz usług protetycznych na terenie Chorzowa? Poznaj ofertę koron i mostów dostępnych w TENDENT. Warto wybrać te usługi!

Korony i mosty stomatologiczne to jedne z bardzo często wybieranych rozwiązań dedykowanych tym klientom gabinetów dentystycznych, którzy chcą skutecznie odtworzyć brakujące ubytki zębowe. Czy warto zdecydować się na tego rodzaju usługi? Jakie korzyści wiązać się będą z wyborem koron i mostów dostępnych u dobrych dentystów? Sprawdziliśmy to – wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Streszczenie artykułu

Nowoczesnym i skutecznym sposobem na likwidowanie braków w uzębieniu pozostaje wybór koron i mostów protetycznych. Te znaleźć można w dobrym gabinecie stomatologicznym i warto zastosować je nie tylko do pojedynczych braków w uzębieniu, ale również i do większych braków wśród własnych zębów.

Artykuł

Skuteczne uzupełnienia protetyczne w obecnych czasach są wyjątkowo często poszukiwane. Nie powinno to nikogo dziwić – żyjemy w nieustannym biegu, nierzadko zupełnie niezdrowo się odżywiamy, a to wszystko ma ogromny wpływ na stan naszego uzębienia własnego. Dlatego też ogromnie ważny jest dostęp do najwyższej jakości usług stomatologicznych. Wśród tych zaś w dziedzinie uzupełnień protetycznych, królują właśnie korony i mosty. Warto wiedzieć o nich nieco więcej.

Korony i mosty – wskazania do zastosowania

Korony i mosty stomatologiczne najczęściej wdraża się po zakończeniu leczenia kanałowego, ale nie tylko. To również świetny pomysł na skuteczne uzupełnienie pojedynczych braków w uzębieniu lub uzupełnienie większych luk. Wszystko zależeć będzie już od indywidualnego stanu uzębienia każdego pacjenta i od tego, co zaleci dobry stomatolog po konsultacji. Z pewnością jednak należy podkreślić, że korony stomatologiczne stanowić mogą niezastąpiony element większej konstrukcji, czyli mostu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Korony i mosty – najważniejsze informacje

Korony stomatologiczne z powodzeniem mogą być uzupełnieniami jednozębowymi, jak też stanowić mogą niezastąpioną część mostu. W wielu przypadkach służyć będą do skutecznej odbudowy zębów na implantach. Do tego warto wiedzieć, że korony wykonywane są najczęściej ze stopów takich metali jak złoto czy stal oraz mogą być produkowane z ceramiką lub stanowić produkt wyłącznie ceramiczny (wówczas określane są mianem koron pełnoceramicznych). Mosty stomatologiczne z kolei składać się będą z koron protetycznych, które zostały osadzone na sąsiadujących ze sobą implantach lub zębach filarowych. To, co łączy ze sobą mosty, określane jest zaś mianem przęseł i zastępować będzie brakujące zęby. Decydując się na założenie mostu stomatologicznego, warto jednak pamiętać o konieczności oszlifowania sąsiednich zębów lub obowiązku założenia implantu. Z tego rodzaju usług zaś nie należy korzystać w pierwszym lepszym gabinecie dentystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *