Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszych gabinetach wykorzystujemy nowoczesne metody oraz zaawansowane urządzenia do przeprowadzania skutecznego leczenia kanałowego.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodontycznego możemy precyzyjnie i dokładnie pracować. Naszym celem jest zachowanie Twojego uszkodzonego zęba przez wiele lat. Każde leczenie kanałowe poprzedzamy wykonaniem zdjęć rentgenowskich w naszym gabinecie w Chorzowie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Cel i korzyści: Mikroskopowe leczenie kanałowe ma na celu zwiększenie precyzji i skuteczności całej procedury. Dzięki mikroskopowi, dentysta ma lepszą widoczność i dostęp do delikatnych struktur wewnątrz zęba, co pozwala na dokładne usunięcie zainfekowanego lub martwego materiału, a także na wypełnienie kanałów w sposób bardziej precyzyjny.


Widoczność: Mikroskop endodontyczny zapewnia powiększenie obrazu, co umożliwia lekarzowi zobaczenie nawet najmniejszych szczegółów, takich jak dodatkowe kanały, krzywizny czy szczeliny. To pozwala na dokładniejsze oczyszczenie i wypełnienie kanałów.


Skomplikowane przypadki: Mikroskopowe leczenie kanałowe jest szczególnie przydatne w przypadkach, które są trudne do zaobserwowania lub wykonywania tradycyjnymi metodami, takich jak zęby z trudno widocznymi kanałami lub z nieprawidłowymi kształtami.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe w wielu przypadkach jest ostatnią szansą na to, by uratować chory ząb pacjenta. Jest ono konieczne w momencie, gdy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba.

Jest to mocno unaczyniona i unerwiona tkanka wypełniająca komorę zęba oraz jego kanały. Chorą miazgę należy usunąć tak z komory, jak i z kanałów zęba. W tym celu podczas zabiegu leczenia kanałowego wnętrze zęba wielokrotnie dezynfekuje się, a następnie wypełnia materiałami, które uszczelniają kanały i zapobiegają rozwojowi bakterii.

Następnie, po zakończeniu zabiegu, należy ząb odbudować. Tu wiele zależy od rozległości uszkodzeń. Niewielkie uszkodzenia da się z powodzeniem odbudować materiałami kompozytowymi, natomiast w przypadku większych ubytków niezbędne jest wykonanie odbudowy protetycznej pod postacią korony ceramicznej.

LECZENIE KANAŁOWE – ETAPY:

1 etap

Podstawą leczenia kanałowego jest konsultacja. Wykonywane podczas niej badania w postaci RTG lub tomografii komputerowej CBCT pozwala zobrazować ząb i zależne od niego struktury. Na tej podstawie lekarz endodonta może zaplanować cały proces leczenia oraz zminimalizować tym samym ryzyko pojawienia się niechcianych powikłań w trakcie i po zabiegu. Dentysta przedstawia Pacjentowi wspomniany plan leczenia, a także kosztorys nadający całemu procesowi przejrzystego charakteru.

2 etap

Po przeprowadzeniu wstępnych czynności endodonta przechodzi już do właściwego leczenia kanałowego. W pierwszej kolejności znieczula leczonego zęba, tak aby zabieg przebiegł bezboleśnie. Następnie zabezpiecza pole zabiegowe przy pomocy koferdamu, czyli syntetycznego materiału chroniącego jamę ustną dla zapewnienia ochrony przed wilgocią, zamiast paskudnych wałeczków z ligniny oraz przed przedostaniem się środków chemicznych używanych podczas procedury.

3 etap

Nasz ekspert przeprowadza leczenie zawsze z użyciem mikroskopu, co daje gwarancję precyzji działania. Dokonuje pomiaru długości kanałów przy pomocy endometru, opracowuje tkanki przy pomocy specjalnych dedykowanych narzędzi ultradźwiękowych oraz narzędzi maszynowych przeznaczonych wyłącznie do leczenia endodontycznego, które pozwalają na szybką i bezpieczną pracę.

4 etap

Zwieńczenie procesu stanowi trójwymiarowe wypełnienie oczyszczonych, zdezynfekowanych przestrzeni ciekłą gutaperką, czyli neutralnym dla organizmu materiałem bazującym na naturalnych żywicach. Utrzymuje on strukturę zęba oraz zabezpiecza go przed ponownym rozwojem bakterii i stanu zapalnego. Powstały w wyniku zabiegu ubytek tkanek zęba zostaje odbudowany za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego oraz odbudowy protetycznej.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI

CHĘTNIE POMOŻEMY CI ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Umów WIZYTĘ